Dzień Olimpijczyka 2022

02.06.2022r. odbył się uroczysty Dzień Olimpijczyka poświęcony podsumowaniu osiągnięć sportowych II Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie. Podczas uroczystości wyróżniono najlepszych sportowców za godne reprezentowanie naszej szkoły we wszystkich zawodach sportowych według Kalendarza Szkolnego Związku Sportowego na rok szkolny 2021/2022. Wszystkim sportowcom wręczono pamiątkowe dyplomy a wyróżnionym osobom puchary, które ufundowała Rada Rodziców przy II LO w Chełmie.

Osiągnięcia sportowe w roku szkolnym 2021/22

Dziewczyny i chłopcy naszej szkoły biorą czynny udział we wszystkich zawodach sportowych organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy.

Nasze osiągnięcie sportowe za rok szkolny 2019/2020 to uzyskanie 19 miejsca na 91 sklasyfikowanych szkół średnich w województwie lubelskim.

Od lat zajmujemy czołowe miejsce w mieście w rywalizacji sportowej.

Osiągnięcia sportowe w tym roku szkolnym nie odbiegają od osiągnięć w latach ubiegłych.

LIGA LEKKOATLETYCZNA

W tej kategorii:  w zawodach rejonowych dziewczęta i chłopcy zajęli III miejsce w mieście.

SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

Dziewczęta zajęły II miejsce w rejonie i IX miejsce w województwie, chłopcy zaś zajęli  III m-ce w rejonie i X miejsce w województwie.

DRUŻYNOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

W tej konkurencji dziewczęta i chłopcy zajęli III miejsce w rejonie.

PŁYWANIE

W pływaniu sztafetowym 6x25m stylem dowolnym dziewczęta zajęły II miejsce w mieście i III w rejonie, a chłopcy II m-ce w mieście i V miejsce w rejonie.

Indywidualnie w pływaniu:

W stylu grzbietowym: Bielecka Kornelia zajęła I miejsce w mieście i rejonie oraz  VIII miejsce w województwie.

TENIS STOŁOWY

Drużyna dziewcząt zajęła I miejsce w mieście i w rejonie oraz VII m-ce w województwie. Chłopcy zajęli III miejsce w mieście.

KOSZYKÓWKA

Dziewczęta zajęły I miejsce w mieście i II miejsce w rejonie. Chłopcy zaś II miejsce w mieście i w rejonie.

PIŁKA SIATKOWA

Dziewczęta zajęły II miejsce w mieście, a chłopcy III miejsce w zawodach miejskich.

PIŁKA RĘCZNA

Drużyna dziewcząt i chłopców zajęła  III miejsce w mieście.

PIŁKA NOŻNA

Dziewczęta zajęły I miejsce w zawodach miejskich i III miejsce w rejonie, a chłopcy III miejsce w mieście.

TRÓJKI KOSZYKARSKIE

Dziewczęta i chłopcy zajęli II miejsce w mieście i rejonie.

BADMINTON

Dziewczęta zajęły I miejsce w mieście i w rejonie oraz II miejsce w zawodach wojewódzkich. Chłopcy zaś IV miejsce w mieście:

SZACHY

Reprezentacja szkoły zajęła II miejsce w mieście.

UNIHOKEJ

Dziewczęta wywalczyły I miejsce w mieście i województwie, chłopcy zaś II miejsce w mieście oraz IV miejsce w województwie.

SIATKÓWKA PLAŻOWA

Drużyna dziewcząt zajęła I miejsce w mieście oraz II miejsce w rejonie, a chłopcy III miejsce w mieście.